Finanční informace

Připravili jsme pro vás výtah nejdůležitějších informací týkajících se v dnešní době velice žádaných témat. Na těchto stránkách naleznete vyčerpávající články o amerických hypotékách, stavebním spoření, hypotečních kalkulačkách, konsolidacích půjček a úvěrů, nebankovních půjčkách, rychlých nebankovních a bankovních půjčkách a možností půjček na směnku.

  • Podrobné informace a rady ohledně nebankovních půjček, úvěrů, hypoték, směnek a stavebním spoření.

Investiční kovy

Hledáte možnost, jak investovat a mít jistotu, že vaše peníze nepodlehnou inflaci a vy neztratíte jejich část? Investujte do kovů. Je to stabilní investice, která vás ochrání před riziky.

Investiční kovy

Investiční kovy jsou jistou investicí, která postupem času neztratí svou hodnotu. Investovat můžete především do zlata, stříbra, platiny a palladia.
Kovy jsou podobnými investičním nástrojem jako cenné papíry. Slouží k uložení papírových peněz.

Jde o aktiva, která jsou jak hmotná, tak likvidní, na rozdíl od nemovitostí, které jsou také jistější investicí. Navíc uchování a přemisťování kovu je velmi jednoduché.

Do drahých kovů nejčastěji investují tito investoři: nákupci aktiv, ti, kteří schovávají bohatství, centrální banky, investoři chtějící se chránit před inflací, finanční instituce, spekulanti, zajišťovatelé portfolií.

Investiční zlato

Nejoblíbenějším investičním kovem je zlato. Jde především o zlaté mince a slitky v podobě cihel. Cihly mohou mít různou hmotnost. Nejčastějšími hmotnostmi jsou 1, 5, 10, 20, 50. 100, 250, 500 a 1 000 gramů.

Zlaté mince vydává Česká národní banka. Některé firmy se zlatem obchodují přes internet. Investiční zlato je totiž osvobozené od DPH.

Cena zlata se odvíjí podle komoditních trhů, na kterých se s nimi obchoduje. Cena se odráží od okamžité ceny či podle budoucího fixingu, který je vyhlašován dvakrát denně. Vyhlašuje ho mezinárodní sdružení obchodníků s drahými kovy The London Bullion Market Association na základě vývoje na Londýnské burze.

Investiční stříbro

Jde o specifickou formu stříbra pro investiční účely. Je v podobě stříbrných mincí, slitků a cihle s vysokou ryzostí. Hlavní hodnotu tvoří samotný kov. Není zde umělecká ani sběratelská cena.

Investoři vnímání stříbro na pomezí průmyslového a drahého kovu. Je stejně jako zlato ochranou před ekonomickými problémy.

Nejvíce se investiční stříbro nakupuje v USA, na Středním východě a v některých asijských zemích. V Evropě se setkáte s obchodování se stříbrem především v severských státech. U nás se objevuje méně.

Se stříbrem se obchoduje na několika světových burzách. Těmi hlavními jsou Nymex (USA), Dubai, Tokio a Londýn. Cena stříbra závisí na formě a velikosti odběru.