Finanční informace

Připravili jsme pro vás výtah nejdůležitějších informací týkajících se v dnešní době velice žádaných témat. Na těchto stránkách naleznete vyčerpávající články o amerických hypotékách, stavebním spoření, hypotečních kalkulačkách, konsolidacích půjček a úvěrů, nebankovních půjčkách, rychlých nebankovních a bankovních půjčkách a možností půjček na směnku.

  • Podrobné informace a rady ohledně nebankovních půjček, úvěrů, hypoték, směnek a stavebním spoření.

Jak poznat dobrou půjčku

Dnešní doba velice přeje společnostem, které se zabývají půjčováním peněz. Úvěrové společnosti rostou v naší zemi jakou houby po dešti. Nejčastějším produktem, který se dnes lidem poskytuje, je spotřebitelský úvěr. Je to druh úvěru, který je typický pro nákup zboží nebo služeb. Tento úvěr může, ale i nemusí být zajištěný ručením. To se odvíjí od výše půjčované částky. Spotřebitelský úvěr může člověk dostat většinou od banky nebo finanční instituce. Výše úroku může být různé a většinou se pohybuje mezi 8,5% a 15,9% ročně. Vyšší úroková míra je už zavádějící. Nejčastější typ splácení je v měsíčních pravidelných splátkách k dohodnutému datu v měsíci.

Počet splátek může být volitelný nebo se odvíjí od potřeb a pravidel úvěrové nebo finanční společnosti. Smlouva o spotřebitelském úvěru musí obsahovat potřebné informace a podle zákona 321/2001 Sb., musí být písemná. Smlouva obsahuje: strany smlouvy, výše půjčené finanční částky, věc, na kterou je půjčka poskytnuta, výše úroku, RPSN, datum první splátky, výše a perioda dalších splátek, podmínky předčasného splacení, řešení neplnění smlouvy a další náležitost. Poskytnutí smlouvy může být i zpoplatněno.

Dnes jsou mimo spotřebitelské úvěry také velice vyhledávané rychlé půjčky pro studenty. Půjčka pro studenty může být buď od bankovní společnosti, nebo nebankovní společnosti. U bankovní společnosti má klient vždy vše řádně doloženo a nemusí se bát podvodu. Nejčastější druhy bankovních studentských půjček jsou kontokorenty, spotřebitelské úvěry a klasické úvěry. U vyšších žádaných částek musí každý člověk počítat s tím, že bude potřebovat ručitele nebo spoludlužníka. Další podmínkou zvýhodněné studentské půjčky je pravidelné dokládání potvrzení o studiu. Získat bankovní půjčku je dnes velice těžké a pro studenta, který je ještě k tomu bez příjmů, je to ještě mnohem těžší.

Proto se velmi často mnoho lidí obrací na nebankovní společnosti, u které je jistota získání peněžní půjčky mnohem vyšší, než u klasické bankovní společnosti. Nebankovní společnost velmi často ani neprohlíží registry dlužníků, což banka provádí vždy. Další výhodou nebankovní společnosti je to, že si člověk může sjednat půjčku online pomocí internetu z pohodlí vašeho domova. Vyplníte jednoduchý formulář, který online odešlete. Jakmile ho daná společnost zpracuje, ozve se vám jejich odborný pracovník, který zašle na vaši adresu písemnou smlouvu. Vy si ji budete moci v klidu pročíst a prostudovat a v případě, že váš zájem o půjčku bude stále trvat, formulář odešlete dané společnosti. Poté už jen vyčkáte na přečerpání finančních prostředků na váš účet. Studentské půjčky by měly být oproti jiným půjčkám zvýhodněny, což stoprocentně platí u bankovních společností. Jinak tomu může být u nebankovních institucí. Tam by si měl člověk také dávat pozor na výši úroku a RPSN, aby zbytečně nezaplatil více, než je nezbytně nutné.

Stále více v popularitě jsou dnes zejména společnosti, které se tváří jako oddlužovací agentury. Tyto společnosti nabízí dlužníkům pomoc při řešení jejich finančních problémů a splácení dluhů. Zpravidla služby těchto společností využívají dlužníci, kteří už nevědí kudy kam. Z hlediska principu se chování těchto agentur jeví jako pomoc zoufalým lidem, ovšem opak je často pravdou. Tyto společnosti často využívají lidi v nouzi a nechutně na nich vydělávají. Díky spolupráci s takovouto agenturou se většinou důvěřivci ještě více zadluží. Tyto společnosti dokonce dnes nabízejí i různé půjčky a rádoby pomoc pro studenty. Každý by se měl na jednání oddlužovacích agentur dávat opravdu velký pozor, pokud se nechce dostat do zbytečných problémů.

Pokud si chce tedy člověk a zejména mladý člověk vzít kvalitní půjčku od kvalitní společnosti, měl by se obrátit zcela jistě na bankovní společnosti. Ty, co jsou v naší zemi známé a lidé s nimi spolupracují již řadu let, jsou bezesporu nejjistější. Ovšem i mnohé nebankovní společnosti mohou být opravdu kvalitní a jednají se svými klienty slušně a čestně. Předtím, než začnete s nebankovní firmou spolupracovat, měli byste si její minulost i přítomnost prostudovat například na internetu se na její chování na našem trhu poptat finančního poradce.