Finanční informace

Připravili jsme pro vás výtah nejdůležitějších informací týkajících se v dnešní době velice žádaných témat. Na těchto stránkách naleznete vyčerpávající články o amerických hypotékách, stavebním spoření, hypotečních kalkulačkách, konsolidacích půjček a úvěrů, nebankovních půjčkách, rychlých nebankovních a bankovních půjčkách a možností půjček na směnku.

  • Podrobné informace a rady ohledně nebankovních půjček, úvěrů, hypoték, směnek a stavebním spoření.

Kvalitní studentské půjčky

Na našem trhu je v současnosti velké množství různých společností, které se zabývají půjčováním financí a půjčkami celkově. Půjčka je povahově velice podobná všem ostatním transakcím na trhu. Věřitel má k dispozici finanční prostředky, které další osoba nutně potřebuje. Dojde tedy ke směně financí mezi věřitelem a dlužníkem. Vše by mělo být řádně podloženo smlouvou, která udává jasná pravidla týkající se půjčky. Takováto směna velmi zvyšuje celkovou ekonomickou efektivitu. Peníze totiž přesouvání vydělávají na úroku. Čím vyšší úrok půjčka má, tím více věřiteli vydělává a je pro něj samozřejmě výhodnější.

Nejen Česká republika, ale spousta dalších států je v dnešní době přímo zahlcena nebankovními společnostmi. Takovéto společnosti se moc nezabývají žádným známým registrem dlužníků a často půjčují finance i lidem, kteří již zadluženi jsou, nebo i lidem, kteří jsou zcela bez příjmu. Je logické, že půjčka u takovéto společnosti bude dražší, než klasická půjčka u banky. Ovšem s tím už musí každý člověk počítat, když si půjčku bude brát. Velice často mají tyto firmy své nabídky zejména na internetových stránkách, kde si může člověk pořádně prohlédnout, co vlastně tyto půjčky obnáší. Pozor by si měl ovšem každý dávat na podvodníky. Velmi často se dnes vyskytují půjčky, které vyžadují po budoucím klientovi zaplatit nějakou finanční částku a za to jim slibují vyplatit peníze. Opak je však pravdou. Je to podvod, s kterým velmi dlouhou dobu nikdo nic nedělá.

Na nebankovní společnosti se stále ve větší míře obrací také studenti. Studentské půjčky jsou velice žádané, ale už ne tak dostupné, jako jiné, klasické půjčky. Nebankovním společnostem je často jedno, zdali je člověk student nebo ne. Jsou schopny poskytnout finanční prostředky komukoli a často za jakýchkoli podmínek. Ovšem není dobré myslet si o všech nebankovních firmách, že to jsou podvodníci. Není tomu tak. Velmi často se dnes můžeme setkat s firmami nebankovního rázu, jež jednají s lidmi velice slušně, čestně a poctivě. Některé tyto společnosti mají na našem i zahraničním trhu dlouholetou tradici a velmi dobrou pověst seriozní firmy. Za všechny můžeme jmenovat například společnost Home Credit, Provident a další a další.

Již zmiňovaná a velmi oblíbená studentská půjčka, se nejčastěji dělí do čtyř skupin. Existují tedy státní studentské půjčky, kontokorentní úvěry, spotřebitelské úvěry na studium a nebankovní studentské půjčky. Asi nejserioznější z nich je ta státní studentská půjčka. Ta je určená na financování nákladů, které jsou spojeny se studentským, vysokoškolským studiem. Idea této půjčky je, že by byla splácena až po ukončení studia. V zahraniční je tento druh studentské půjčky velice oblíbený a hodně častý. U nás tuto půjčku nabízí zatím jen málo společností, ale to se určitě velmi brzy změní. Pokud by chtěl student využít i dalších možností prostřednictvím banky, může využít tedy studentský kontokorent nebo spotřebitelský úvěr na studium. Tyto typy úvěrů nejsou zrovna moc výhodné, ale zoufalým studentům často nic jiného nezbývá, než si půjčku vzít.

Dnes už každá banka nabízí studentské účty, kde je jejich součástí i přečerpání účtu, tedy již zmíněný kontokorent. Člověk takto může získat ovšem jen velmi nízkou částku, která se pohybuje řádově jen v několika tisících korun. Dalším typem jsou tedy spotřebitelské úvěry na studium. Zde už jsou půjčené finanční částky vyšší, než u kontokorentu. Takto může student získat částku dokonce až do 500 tisíc korun. Tento úvěr už je ale nutný mít jištěnu ručitelem a mít doložen účel, na který by studentská půjčka měla být poskytnuta.

Asi neznámější a nejpopulárnější bankovní společnost, která poskytuje studentské půjčky, je Česká spořitelna. Tato společnost má veškeré informace o těchto půjčkách na svých webových stránkách. Jednoduše si tam tedy každý zjistí, jestli by pro něj byla půjčka výhodná a za jakých podmínek by si ji mohl sjednat. Studentská půjčka u České spořitelny bývá často jištěna ručitelem nebo spoludlužníkem a žadatel bude potřebovat doklad o studiu, který bude muset dokládat v pravidelných intervalech a samozřejmě věk nad 18 let. Vyřízení tedy té bankovní půjčky je dnes velmi složité, těžké a dostane ji opravdu jen málokdo. Jednodušší a jistější způsob, jak získat finanční prostředky, je nebankovní půjčka pro studenty. Z těchto druhů půjček si může dnes student doslova vybírat.

Existuje totiž celá řada nebankovních půjček, které jsou určeny pro studenty. Nebankovní půjčky jsou sice jednodušší pro získání financí a na jejich vyřízení, ale je nutné, aby člověk počítal s tím, že se mu zcela jistě prodraží více, než půjčky od banky. Tyto půjčky mají nejen vyšší úrokovou sazbu a vyšší RPSN, ale také o hodně větší sankce v případě opožděné splátky.

Záleží tedy na každém, jaký druh půjčky využije. Je jisté, že dnes, kdy je stále více a více škol, které po svých studentech vyžadují vysoké školné, se musí i mladí lidé dost zadlužit, aby si mohli své studium vůbec dovolit. Doba je těžká zejména pro ty, co nepocházejí z bohaté rodiny a nemohou si dovolit nechat rodiči platit vysoké školné. Ovšem i tito lidé mají nárok na studium. Proto jsou studentské půjčky stále více v oblibě a vyhledává je neustále více a více lidí. Pokud máte tedy i vy zájem využít některou ze studentských půjček, stačí se podívat na informace na internetu, kde je toto téma velice známé a opakuje se neustále dokola.

Pokud nepatříte mezi typy lidí, jež internetu bezmezně důvěřují, určitě si zajděte pro potřebné informace přímo na některou z mnoha poboček bankovních i nebankovních společností. Jejich odborně školení pracovníci vám budou schopni poskytnout potřebné informace, případně vám mohou pomoci s vyplněním žádosti o úvěr.