Finanční informace

Připravili jsme pro vás výtah nejdůležitějších informací týkajících se v dnešní době velice žádaných témat. Na těchto stránkách naleznete vyčerpávající články o amerických hypotékách, stavebním spoření, hypotečních kalkulačkách, konsolidacích půjček a úvěrů, nebankovních půjčkách, rychlých nebankovních a bankovních půjčkách a možností půjček na směnku.

  • Podrobné informace a rady ohledně nebankovních půjček, úvěrů, hypoték, směnek a stavebním spoření.

Nejlepší nebankovní půjčky v roce 2016

Rok 2016 – stejně jako ty předchozí – přinesl spoustu nových nebankovních půjček a výrazněji se začaly rozvíjet také P2P půjčky. V tomto článku se zaměříme na to, které nebankovní půjčky patřily v tomto roce k nejoblíbenějším a které byly pro klienty nejvíce výhodné. 

Půjčka zdarma od Via SMS

Stejně jako v loňském roce, tak i letos patří k nejžádanějším nebankovním úvěrům rychlá půjčka Via SMS, která má jednu obrovskou výhodu – napoprvé ji můžete získat úplně zadarmo. Via SMS poskytuje menší půjčky od 100 Kč až do 20 000 Kč, s tím, že při první žádosti lze dostat maximálně 8 000 Kč – i to je ale v rámci tohoto typu půjčky docela slušná nabídka. Podstatné ale je, že první půjčka je zdarma a na poplatcích i úrocích tak nezaplatíte ani korunu navíc. Vzhledem k tomu, že k získání úvěruj nemusíte dokládat příjmy a záznam v registru dlužníků není překážkou, je Via SMS velmi lákavou možností pro ty, kteří potřebují jen malou částku do výplaty. 

Japonská půjčka je pořád nejlevnější

Ještě nedávno byla při první žádosti bezplatná i Japonská půjčka, teď už je ale i pro nové klienty placená. To ale nic nemění na faktu, že i po roce je Japonská půjčka stále nejlevnějším úvěrovým produktem mezi všemi nebankovními půjčkami. Poplatky zůstaly stále stejné – za každých půjčených 1 000 Kč zaplatíte poplatek 33 Kč. Pokud si půjčujete poprvé, tak se sice vyplatí vzít si úvěr od společnosti, která jej nabízí zdarma, u opakovaných úvěrů už je ale Japonská půjčka jasnou jedničkou se suverénně nejvýhodnějšími podmínkami. 

Zaplo půjčka se objevila i v reklamě

Asi nejznámější rychlou nebankovní půjčkou je v současné době půjčka Zaplo.cz, která patří ty, jež lze napoprvé získat zdarma. Zaplo.cz je hodně známá i díky silné reklamní kampani, nedávno jste si jí určitě všimli i na televizních obrazovkách, kde ji propagoval známý televizní moderátor Láďa Hruška. Jednou z konkurenčních výhod, které ostatní poskytovatelé nenabízejí, je možnost nechat si peníze vyplatit v některé z prodejen společnosti Geco (novinové stánky, trafiky apod.) - úvěr je tak dostupný i pro ty, jenž nemají vlastní bankovní účet, navíc je výplata mnohem rychlejší – prodejny Geco mají obvykle otevřeno 7 dní v týdnu od rána do večera. 

Oblíbené jsou především půjčky zdarma a rychlé SMS půjčky

I v tomto kalendářním roce tak platí, že roste obliba rychlých krátkodobých úvěrů, se kterými se někde můžeme setkat i pod označením SMS půjčka nebo finská půjčka. Tyto úvěry jsou zpravidla velmi rychlé, dají se bez problémů sjednat přes internet a navíc jsou dostupné široké veřejnosti – většinou u nich nemusíte prokazovat příjmy a dají se získat i se záznamem v registru SOLUS.

Pomalu se začínají rozšiřovat také P2P půjčky, neboli úvěry, které si poskytují lidé vzájemně mezi sebou prostřednictvím webového portálu – za zmínku stojí například Zonky, Bankerat nebo Benefi. 

Nejvýhodnější půjčka nemusí být vždycky ta, která je zrovna v reklamě, nebo se o ní často hovoří v médiích. I méně známí poskytovatelé někdy mívají velmi výhodné nabídky, které se vyplatí a přitom o nich většina lidí ani neví. Důležité ale je, vždycky si předem důkladně prověřit, že si o úvěr žádáte u seriózní společnosti. Poskytovatel musí mít vlastní webové stránky, kontakt nejen telefonický nebo mailový, ale i adresu firmy, IČO a další údaje a měl by mít také dostatek kladných referencí – nejen v různých diskusních fórech ale i v nezávislých recenzích apod. Chcete-li mít 100% jistotu, že je úvěr bezpečný, využijte některý z internetových srovnávačů a půjčte si přímo přes něj – k těm nejlepším patří Coolpujcky.cz, PujckyHned.cz nebo ParadniPujcky.cz.