Finanční informace

Připravili jsme pro vás výtah nejdůležitějších informací týkajících se v dnešní době velice žádaných témat. Na těchto stránkách naleznete vyčerpávající články o amerických hypotékách, stavebním spoření, hypotečních kalkulačkách, konsolidacích půjček a úvěrů, nebankovních půjčkách, rychlých nebankovních a bankovních půjčkách a možností půjček na směnku.

  • Podrobné informace a rady ohledně nebankovních půjček, úvěrů, hypoték, směnek a stavebním spoření.

Půjčka od ČSOB

V dnešní době, kdy je velice těžké získat finanční prostředky od bankovních společností se mnoho lidí, zejména mladých lidí, obrací na nebankovní společnosti, které naslibují nesplnitelné. Takto své finanční problémy řeší zejména studenti. Ti totiž potřebují někde získat peníze na jejich vytoužené studium. To se dnes neustále zdražuje a mnozí kvůli finančním problémům své studium ani nedokončí, což je velká škoda. Mnohé školy zavádějí velice vysoké školné a občas dávají normálním lidem pocítit, že oni na své studium nebudou mít peníze. Výsada studování by přece neměla být výsadou jen mladých lidí z bohatých rodin. Proto lidé využívají, již zmíněné ve většině případů velice nekvalitní půjčky od nebankovních společností. Nejen, že jsou tyto půjčky velmi drahé a nevýhodné, ale mohou to být také podvody, nebo mohou být lidé také okradeni.

Pokud někdo chce kvalitní půjčku, která bude opravdu stát za to, měl by se obrátit zejména na bankovní společnosti. Ty mají v naší republice velice bohatou historii a jsou důvěryhodné. Tyto firmy jednají se svými klienty vždy zpravidla slušně, čestně a hlavně zdvořile. Smlouvy o úvěrech má člověk vždy vysvětleny a hlavně tam jsou uvedeny veškeré potřebné informace a podmínky dané půjčky. Ke smlouvám náleží vždy všeobecné obchodní podmínky společnosti, které si člověk může prohlédnout buď online na internetu, nebo si je může vyžádat v knižní podobě na pobočce. Další výhodou bankovních společností, oproti těm nebankovním, jsou právě pobočky. Mnohé nebankovní firmy totiž ani kamenné pobočky nemají. Vše je tedy řešeno z jejich strany pouze telefonicky, online, a pokud má člověk štěstí, tak i písemně. Ovšem bankovní společnosti disponují pobočkami po celé naší republice a člověk se tak může jít kdykoli informovat na to, co potřebuje vědět. Na pobočkách bank na své stávající i nové klienty čekají vždy odborně vyškolení pracovníci, kteří budou schopni poradit a pomoci komukoli, kdo potřebuje.

Jednou z velmi populárních a hlavně důvěryhodných bankovních společností v naší republice, je ČSOB banka. Celým názvem se instituce nazývá Československá obchodní banka, a. s. Tato společnost působí na české i slovenském trhu již řadu let a má mnoho spokojených klientů. Tato banka je z části belgickou korporací a specializuje se na bankovní služby pro právnické i fyzické osoby. Je známé, že tato společnost získala již několik ocenění za kvalitní služby svým klientům. Ze statistických údajů je známo, že má banka asi 3 200 000 klientů, 210 poboček v Česku a 78 na Slovensku. Člověk tak může kdekoli získat různé bankovní produkty, mezi ně patří zejména běžné účty, hypotéky, půjčky, stavební spoření, úvěry a další a další. Banka zaměstnává velké množství lidí, jen v pražské centrále pracuje něco okolo 2500 zaměstnanců. ČSOB má velice bohatou historii, která se dokládá už od roku 1964.

Na své si u této společnosti přijdou také studenti. Zejména půjčka pro studenty od ČSOBb je dnes velmi vyhledávaná a stále oblíbenější. Nejznámějším typem studentské půjčky je u ČSOB takzvaný kontokorent. Tento druh získání finančních prostředků je určen mladým lidem od 15 do 28 let. V tomto případě člověk neplatí za výběry platební kartou z bankomatu ČSOB v ČR. Přečerpání je v tomto případě možné až do výše 20 000 pro studenty vysokých a vyšších škol, dále je možnost získání embosované platební karty s neomezeným počtem výběrů z bankomatů, všechny příchozí i odchozí platby jsou zcela zdarma a potvrzení o studiu úplně stačí doložit jen jednou za celou dobu daného typu studia na škole. V jiných případech klasických úvěru je nutné dokládat potvrzení o studiu v pravidelných intervalech.

ČSOB banka přišla nedávno na náš trh s dalšími možnostmi studentských půjček. Toto témě je pro banku velice zajímavé a lákavé, stejně jako pro ostatní společnosti. Jistota studentské půjčky je taková, že zde bude nastaven velice nízký úrok a zaručena bude velice dlouhá doba splácení. Studenti mohou u ČSOB banky splácet po dobu až 10 let, což je velice dobré pro mladé lidi nevšedně výhodné. U této banky se studentský úrok pohybuje přibližně v 8, 94%, což je o něco málo více, než u jiných bank, ale zato dávají možnost delšího splácení, jak už bylo zmíněno, až na dobu 10 let. Oproti jiným bankám si studentskou půjčku mohou vzít studenti až do 28 let. S postupem času se chce tato banka na studentské půjčky více zaměřit a ještě více je zdokonalit.