Finanční informace

Připravili jsme pro vás výtah nejdůležitějších informací týkajících se v dnešní době velice žádaných témat. Na těchto stránkách naleznete vyčerpávající články o amerických hypotékách, stavebním spoření, hypotečních kalkulačkách, konsolidacích půjček a úvěrů, nebankovních půjčkách, rychlých nebankovních a bankovních půjčkách a možností půjček na směnku.

  • Podrobné informace a rady ohledně nebankovních půjček, úvěrů, hypoték, směnek a stavebním spoření.

Refinancování hypotéky

Slyšeli jste už o možnosti refinancování hypotéky? Možná i vám by tato možnost pomohla ušetřit nemalé finanční prostředky.

O refinacování hypotéky

Refinancování hypotéky představuje splácení existujícího hypotečního úvěru novým hypotečním úvěrem. K tomu si vybíráme banku, která nám nabízí lepší úvěrové podmínky než ta původní. Znamená to, že nová banka za vás převezme závazek a vy ho začnete splácet jí.

Postup při refinancování hypotéky

Postup při refinancování hypotéky se podobá postupu, který je nutný provést při vyřizování nové hypotéky.

Výhodou refinancování hypotéky je, že ji můžete přesně naplánovat. Začnete si ji proto vyřizovat minimálně šest týdnů před skončením vašeho fixačního období. Před skončením fixace vám vaše banka pošle nabídku nových úrokových sazeb. Chcete-li provést refinancování, požádáte ji o vyčíslení dlužné částky a tyto informace dejte nové bance. Ta provede refinancování staré hypotéky, které tímto krokem zanikne. Tím dojde k převodu zástavních práv k nemovitosti a změní se rovněž vinkulace v pojištění nemovitosti a životního pojištění.

Důvody k refinancování hypotéky

Hlavním důvodem pro refinancování je výše úroku hypotéky. Najděte si i vy banku, která vám nabídne nejpříznivější úrok. Můžete touto cestou ušetřit značné finanční prostředky.

K refinancování hypotéky přistupují lidé i z dalších důvodů. Je jím např. rozložení hypotečního úvěru na delší časové období. Můžete tak učinit, pokud výši svých splátek nezvládáte. Získáte tak příznivější splátky, které tolik nezatíží váš rodinný rozpočet.

I přes výhody, které vám může refinancování hypotéky nabídnout, byste měli tento krok dobře zvážit. Rozhodně nejednejte unáhleně. Jsou lidé, kterým se to finančně nevyplatí. Pokud se v hypotékách nevyznáte, oslovte nezávislého finančního poradce či využijte speciální webové kalkulačky, se kterou si ujasníte možnosti vaší hypotéky.

Poskytovatelé refinancování hypoték

Chcete zjistit vaše možnosti refinancování hypoték? Podívejte se na nabídku bankovních institutů, které se na refinancování zaměřují. Jsou jimi: Česká spořitelna, GE Money Bank, Hypoteční banka, Volksbank, UniCredit Bank, Wüstenrot, Komerční banka, mBank, Raiffeisenbank a Poštovní spořitelna.