Finanční informace

Připravili jsme pro vás výtah nejdůležitějších informací týkajících se v dnešní době velice žádaných témat. Na těchto stránkách naleznete vyčerpávající články o amerických hypotékách, stavebním spoření, hypotečních kalkulačkách, konsolidacích půjček a úvěrů, nebankovních půjčkách, rychlých nebankovních a bankovních půjčkách a možností půjček na směnku.

  • Podrobné informace a rady ohledně nebankovních půjček, úvěrů, hypoték, směnek a stavebním spoření.

Revolvingový úvěr

Chcete si vzít úvěr? Máte mnoho bankovních i nebankovních možností. Rádi byste si vybrali úvěr, který bude pro vás nejvýhodnější? Je nutné znát jejich komplexní nabídku. Jen tak si vyberete správně. Znáte potřebná fakta o revolvingovém úvěru? Pojďme si ho přiblížit.

O revolvingovém úvěru

Nejdříve si přeložme slovo „revolvingový“. Znamená to, že jde o něco, co se obnovuje. To je základní podstata tohoto úvěru. Jde o úvěr, který můžete obnovovat. Představuje krátkodobý úvěr. Funguje podobě jako úvěr z kontokorentního účtu. Tento úvěr je však nezávislý na vašem běžném účtu. Po splacení dlužné částky si můžete opět vzít úvěr znovu bez zbytečných formalit. Samozřejmě pouze v případě, že splácení probíhalo v pořádku.

Revolvingový úvěr vám nabízejí všechny banky na trhu. Vzít si ho můžete i u některých nebankovních institucí.

Pro koho jsou určené revolvingové úvěry?

Revolvingových úvěrů využívají především firemní subjekty, které získané peníze potřebují k zajištění běžných provozních nákladů. Peníz za fakturu většinou dostanou až později, takže mezi tím využívají peněz z revolvingového účtu. Z revolvingového úvěru můžete čerpat nákupem, výběrem hotovosti či převodem peněz na jiný účet.

Některé konkrétní produkty umožňují vzít si revolvingový úvěr jen podnikatelům či právnickým osobám. Podmínkami k jeho poskytnutí jsou zpravidla základní údaje o společnosti, informace o využití peněz, kopie rozhodnutí příslušného orgánu o oprávnění k podnikání, roční účetní závěrky za období předchozích tří let, daňové přiznání za poslední tři roky, potvrzení o bezdlužnosti, podnikatelský záměr atd.

Výhody a nevýhody revolvingového úvěru

Hlavní výhodou revolvingového úvěru je fakt, že máte širokou nabídku, ze které si určitě vyberete. Nabízejí vám ho bankovní i nebankovní společnosti. Díky tomuto úvěru můžete částku čerpat opakovaně. Splácíte úvěr a zároveň ho čerpáte. Revolvingový úvěr vám umožňuje čerpání prostřednictvím kreditní karty. Nevýhodu představují vyšší poplatky a úroky.